Här finns resultaten för tävlingen som gick lördagen den 24 oktober 2015 vid Bögs Gård i Sollentuna.

Resultat som PDF

Damer 5 km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Pace
1 515 Anna Dahlgren Rosén Järla Orientering 0:27:30 5:30
2 501 Samantha Ahlgren OK Roslagen 0:28:26 5:41
3 546 Isa Lundqvist Järfälla OK 0:28:37 5:43
4 547 Anna Löthman Hässelby SK 0:30:17 6:03
5 562 Emmy Pettersson 0:31:33 6:18
6 548 Tyra Löthman Väsby SS triathlon 0:32:30 6:30
7 502 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 0:32:50 6:34
8 568 Elin Stenberg Team Nordic Trail 0:34:03 6:48
9 558 Matilda Olofsson 0:34:56 6:59
10 647 Helena Frank Sundbyberg IK 0:35:43 7:08
11 632 Marie Kjellman 0:37:56 7:35
12 634 Maria Hessel 0:38:13 7:38
13 524 Kajsa Gradin Attunda 0:38:20 7:40
14 516 Olivia Danielsson 0:38:30 7:42
15 565 Ebba Sandström 0:39:21 7:52
16 567 Jennie Sjöström 0:39:27 7:53
17 554 Fredrika Netterberg 0:39:27 7:53
18 535 Caroline Jennersjö Lind 0:39:35 7:54
19 629 Elizabet Nitz 0:39:40 7:56
20 578 Marie Ödlund Team Pergite 0:39:48 7:57
21 538 Moa Karlsson Team Tuuls Tak 0:39:55 7:58
22 571 Jessica Strömqvist Attunda OK 0:40:06 8:01
23 637 Linda Lönneberg Vallentuna FK 0:40:11 8:02
24 510 Elsa Brahm Långhundra IF 0:40:14 8:02
25 551 Ann Mikiver 0:40:17 8:03
26 553 Alexandra Netterberg 0:40:39 8:07
27 529 Marie Hammar 0:41:12 8:14
28 520 Tindra Falck 0:41:15 8:14
29 536 Hanna Johansson 0:41:35 8:19
30 509 Pia Björner 0:42:13 8:26
31 530 Malin hammarlund Bele Barkarby 0:42:15 8:27
32 533 Malin Jansson 0:43:15 8:38
33 521 Jenny Forsberg 0:43:26 8:41
34 561 Camilla Peterson Spring för livet Kungsängen 0:43:27 8:41
35 511 Maria Bryhn Team Nordic Trail 0:43:37 8:43
36 519 Birgitta Erlandsson Segerström 0:43:46 8:45
37 523 Louise Fyhr spring för livet 0:43:47 8:45
38 556 Catharina Norlinger FMV sport 0:43:51 8:46
39 630 Marielle Bergström 0:43:57 8:47
40 507 Annika Berntsson Väsby OK 0:44:03 8:48
41 572 Theresa Tham Rotebro 0:44:04 8:48
42 508 Jill Billborn Team Army Fitness 0:44:06 8:49
43 534 Ellinor Jatéus 0:44:14 8:50
44 542 Anna Linins Team Army Fitness 0:44:25 8:52
45 532 Mylay Hernandez Spring för livet Kungsängen 0:44:29 8:53
46 506 MarjA Bergström 0:44:58 8:59
47 550 Lisa Matti Sandströms Elfirma 0:44:58 8:59
48 537 Anna Jouravlova 0:45:15 9:02
49 541 Ida Lidwall 0:45:22 9:04
50 576 Lena Åslund 0:45:24 9:04
51 564 Marina Sammils Baleiro 0:45:26 9:05
52 622 Cecilia Sommer 0:45:31 9:06
53 555 Susanne Norberg fedagsklubb 0:45:32 9:06
54 575 Lena Wilmo Friskis & Svettis Stockholm 0:45:49 9:09
55 522 Madeleine Forselius 0:46:01 9:12
56 570 Edit Stråhle 0:46:06 9:13
57 644 Erika Karlström 0:46:23 9:16
58 646 Carloline Wechfelt 0:46:25 9:16
59 563 Anna Redbrandt 0:46:26 9:17
60 645 Ulrika Grenholm 0:46:34 9:18
61 638 Mercy Koskinen 0:46:40 9:20
62 641 Martina Engsjö Lindgren 0:46:41 9:20
63 624 Petra Larsson AXA sports club 0:47:15 9:27
64 526 Anna Gyllenklev 0:47:55 9:35
65 525 Sofie Gyllenberg 0:47:57 9:35
66 517 angelica dovenryd almberg 0:47:58 9:35
67 504 Sabina Ausfelt 0:48:49 9:45
68 648 Maria Lindblom 0:48:50 9:45
69 505 Åsa Badel 0:49:00 9:48
70 512 Belen Camarero del Rio 0:49:45 9:56
71 503 Carina Aronson 0:49:55 9:59
72 574 Malin Wieser 0:50:03 10:00
73 557 Malin Näslund 0:50:16 10:03
74 627 Miranda Lundin 0:50:35 10:07
75 543 Wen Lu 0:51:11 10:14
76 527 Karin Gyllenklev 0:51:22 10:16
77 552 Marika Mörsky 0:51:53 10:22
78 545 Jessica Lundberg 0:51:59 10:23
79 573 friederike thielking 0:52:30 10:29
80 569 Annika Stenman 0:53:48 10:45
81 577 Ann Åström 0:53:48 10:45
82 544 Jennifer Lundberg 0:57:25 11:28
83 531 Anna Henriksson 1:01:26 12:17
84 518 Inger Edén 1:10:17 14:03
513 maria carelius 0:00
514 Nors Cecilia 0:00
528 Susanne Gärtner 0:00
539 Laura Larsson Kälvesta sprinters 0:00
540 Olivia Lewin 0:00
549 Linda Martinsson 0:00
559 Tonja Orheden 0:00
560 Rebecca Pauli 0:00
566 Ulrica Seijbold 0:00
639 Clarissa Lilljander 0:00
640 Eva Wilke 0:00

Herrar 5 km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Pace
1 602 Johan Langerak Järfälla OK 0:23:58 4:47
2 619 Noel Waldenfjord Järfälla OK 0:24:36 4:55
3 600 Tomas Kolmodin Team nordic trail 0:26:34 5:18
5 586 Albin Carlsson Kisa sk 0:27:36 5:31
6 609 Berndt Pettersson 0:27:44 5:32
7 618 William Usher 0:27:53 5:34
9 581 Anton Alverbäck 0:28:35 5:42
11 633 Henrik Kjellman 0:28:58 5:47
12 635 Bengt Luthman Lumboteck 0:30:11 6:02
15 625 Patrik Fahlström Heby CK 0:31:35 6:19
17 596 Mattias Hellgren 0:32:38 6:31
19 612 Jonny Sammils 0:33:30 6:42
21 589 Joel Engfeldt 0:34:50 6:57
24 594 Henrik Gustavsson 0:36:09 7:13
25 593 Christoffer Glimbrink Exista Säkerhet AB 0:36:18 7:15
26 580 Max Albertsson CamCam 0:36:45 7:21
27 626 Finn Tadie 0:36:48 7:21
28 599 Max Kelbel 0:36:51 7:22
29 620 marcus wrangbert 0:37:11 7:26
30 140 Johan Bevemyr 0:37:53 7:34
32 642 Martin Bevemyr 0:37:58 7:35
33 585 Olle Brahm Långhundra IF 0:38:06 7:37
37 615 Johan Selim 0:38:31 7:42
43 611 Martin Röstin 0:39:44 7:56
45 601 Eric Landberg 0:39:49 7:57
49 636 Linus Lönneberg Vallentuna FK 0:40:12 8:02
52 587 Emil Edelöf Exista Säkerhet 0:40:24 8:04
54 584 Mats Bing 0:41:08 8:13
62 605 Allan Macdonald 0:43:26 8:41
65 614 Mats Segerström 0:43:45 8:45
68 591 Johan Eriksson 0:43:49 8:45
70 631 David Ålind 0:43:57 8:47
78 582 Xavier Badel 0:44:30 8:53
79 590 Zoltan Eredics 0:44:30 8:54
80 588 Claes Elvhammar Ledningsregementet 0:44:42 8:56
81 583 Sebastian Bhaskar 0:44:50 8:57
83 613 Carl Sandström Sandströms Elfirma 0:44:58 8:59
85 617 Johan Tegle Gökarna IF 0:45:02 9:00
95 616 Torkel Stråhle 0:46:07 9:13
96 610 Göran Pettersson 0:46:20 9:15
97 643 Hugo Karlström 0:46:23 9:16
104 603 Ulf Larsson Postiljonen runners 0:47:01 9:24
117 628 Bosse Lundin 0:50:36 10:07
118 608 Carl Odin 0:51:10 10:14
127 595 Peter Hagren 1:00:37 12:07
129 592 Kim Gideklint 1:02:05 12:24
597 Tobias Hullegård 0:00
598 Christoffer Jonson High Five 0:00
604 Mats Lindberg 0:00
606 Mikael Nyberg Exista Säkerhet 0:00
607 Hans Nygren Team Nordic Trail 0:00
621 mikael åberg 0:00

 

Damer 10  km

Plats Starnr Club Tid Pace
1 9 Annika Billstam OK Linné 0:46:31 4:39
2 66 Riina Kuuselo OK Linné 0:48:32 4:51
3 317 Inga Kazlauskaite OK Linné 0:49:26 4:56
4 45 Emma Hagrot 0:51:54 5:11
5 103 Lisa Rönnols OK Linné 0:53:57 5:23
6 337 Anna Hellström Spif triathlon 0:55:41 5:34
7 323 Natalie Rec Lynx Multisport Team 0:55:48 5:34
8 326 Helene Myhrberg 0:55:54 5:35
9 63 Desirée Kiskéri Team Pannben 0:58:06 5:48
10 65 Louise Klingstedt 0:58:14 5:49
11 25 Anna Dolk KimDi sailing team 0:58:58 5:53
12 7 Malin Bengtsson 1:02:23 6:14
13 39 Karin Fries 1:02:27 6:14
14 38 Christina Franck 1:02:35 6:15
15 67 Lena Lagerljung Team Nordic Trail 1:02:38 6:15
16 52 Anna Holmström TeamSANS 1:02:47 6:16
17 314 Sofia Askesjö 1:03:26 6:20
18 59 Kristina Jonåker IF Linnea 1:03:35 6:21
19 50 Katarina Hildingsdotter Team Nordic Trail 1:03:42 6:22
20 18 Malin Carlsson Södersnäckorna BK 1:04:11 6:25
21 72 Sanna Linder Deloitte 1:04:14 6:25
22 34 Emilia Eriksson Brusemark Sörmlandskusten CrossFit 1:05:18 6:31
23 44 karin Hagren 1:05:40 6:34
24 92 Mia Nylund Team Nylpiz 1:06:00 6:35
25 46 Aurora Hammam 1:06:12 6:37
26 64 Therese Kjellberg CamCam 1:06:25 6:38
27 109 Camilla Sterner SÖS IF 1:06:26 6:38
28 94 Jenny Palm GT15 1:06:33 6:39
29 312 Linda Karlsson 1:06:53 6:41
30 26 Rebecca Edén Spif triathlon 1:08:52 6:53
31 244 Kristina Hitchcock 1:08:55 6:53
32 11 Jessica Bornkessel 1:08:58 6:53
33 69 Mona Lauermann Orheden 1:09:07 6:54
34 324 Madeleine Edberg Larven & Björnen 1:09:08 6:54
35 110 Johanna Stråberg Romero 1:09:12 6:55
36 75 Amanda Lärkert 1:09:15 6:55
37 8 Katrin Bevemyr 1:10:05 7:00
38 74 Carina Ländin Arlanda Märsta skidklubb 1:10:32 7:03
39 84 Kristin Naumann Team nordic trail 1:11:12 7:07
40 105 Patricia Skoog slif 1:11:32 7:09
41 106 Linda Stalpe Spring För Livet Kungsängen 1:11:36 7:09
42 100 Karin Ringh SöS IF 1:11:37 7:09
43 315 Jannica Sigurdson 1:11:48 7:10
44 97 Jane Prochazka 1:12:33 7:15
45 119 Jenny Willén 1:13:12 7:19
46 102 Emelie Runfeldt 1:13:13 7:19
47 31 Lena Elgcrona TeamSANS 1:13:15 7:19
48 330 Christina Allesson Team SANS 1:13:19 7:19
49 101 Camilla Ringström CamCam Träning 1:13:19 7:19
50 16 Ulrika Candlert 1:13:21 7:20
51 19 Anna Cernvall 1:13:23 7:20
52 115 Michaela Wallin 1:13:27 7:20
53 309 Lotta Backelia 1:13:28 7:20
54 22 Karin Dellback CamCam Träning 1:13:37 7:21
55 56 kvitter javelin 1:13:38 7:21
56 333 Camilla Malmgren Thorsday Runners 1:13:49 7:22
57 12 Jessika Breding 1:13:58 7:23
58 99 Eva Rimnäs 1:14:00 7:24
59 107 Cecilia Steen SEB 1:14:01 7:24
60 41 Sara Fällman 1:14:08 7:24
61 53 Malin Huwyler 1:15:32 7:33
62 118 Jessica Westling 1:15:56 7:35
63 83 Hanna Momatz Olsson Team Nordic Trail 1:16:05 7:36
64 108 Pamela Stenström Team Nordic Trail 1:16:15 7:37
65 13 Hanna Brohmé 1:16:37 7:39
66 6 Marie Augustsson JCMC 1:16:51 7:41
67 61 Åsa Karlsson 1:16:52 7:41
68 43 Sara Greberg Undone Tribe 1:17:08 7:42
69 302 Camilla Tuneberg 1:17:10 7:42
70 114 Anna Thunberg 1:18:21 7:50
71 104 Cassandra Sjönvall Jönköping 1:19:08 7:54
72 24 Gabriela Dolejsi 1:19:10 7:55
73 23 Kika Diestre 1:19:11 7:55
74 91 Åsa Nygårds 1:19:12 7:55
75 257 Caroline Norén 1:19:24 7:56
76 335 Malin Enarsson 1:20:43 8:04
77 4 Katarina Alfredsson Runacademy IF 1:22:33 8:15
78 20 Tina Cronvall 1:22:36 8:15
79 21 Malin Danielsson 1:22:38 8:15
80 37 Eva Forsell Väsby Triathlon 1:22:42 8:16
81 116 Helena Wallmon 1:22:44 8:16
82 70 Anna Lind AXA sportsclub 1:22:45 8:16
83 33 Viktoria Eriksson 1:22:48 8:16
84 42 Maria Gelinder Solna 1:22:49 8:16
85 51 Anna Hjortholt 1:22:56 8:17
86 14 Annica Brozin 1:22:57 8:17
87 5 Åsa Arph Lagerheim Team Nordic Trail 1:22:59 8:17
88 327 Carola Bonnerir 1:23:08 8:18
89 77 Christina Magnusson 1:23:08 8:18
90 336 Emma Håkansson 1:23:09 8:18
91 30 Angelica Ek 1:23:15 8:19
92 90 Hanna Nybeson 1:23:17 8:19
93 62 Stephanie Kindal 1:23:18 8:19
94 60 Lisette Karlsson TomTom 1:23:55 8:23
95 78 sophie magnusson 1:24:02 8:24
96 29 Birgitta Ejremyr 1:24:04 8:24
97 3 Henrietta Ahlberg 1:24:07 8:24
98 96 Maryam Pourangnia 1:25:54 8:35
99 58 Petronella Johansson Team Nordic Trail 1:28:42 8:52
100 87 Birgitta Nyberg 1:29:05 8:54
101 2 Monika Abrahamsson 1:29:14 8:55
102 15 Karin Burlin 1:29:16 8:55
103 93 Ann Ohlsson Ax Uppsala 1:29:16 8:55
104 338 Eva Thorén 1:32:45 9:16
105 113 Malin Teeling 1:33:06 9:18
106 47 Emma Hedenström 1:33:33 9:21
107 28 Nina Ejlertsson 1:33:46 9:22
108 117 Sarah Wehner Juhlander Runacademy 1:33:47 9:22
109 120 Mandy Wäldchen 1:34:46 9:28
110 95 Linn Persson Kungshamra Running Club 1:35:04 9:30
111 40 Sofia Frisk 1:35:12 9:31
112 82 Sandra Meza 1:41:49 10:10
27 Johanna Edlund 0:00
10 Pernilla Birgander 0:00
17 Ina Carlsson 0:00
32 Martina Engsjö Lindgren 0:00
35 Viktoria Fahlin 0:00
36 Cecilia Fogelström MIT tough team 0:00
48 Maria Hellström Väsby OK 0:00
49 NIna Herlin 0:00
54 Annie Jansson Runacademy 0:00
55 Therese Jansäter Team Army Fitness 0:00
57 Elisabeth Johansson 0:00
68 Petra Larsson AXA Sports club 0:00
71 Josefin Lindberg Sollefteå Camping 0:00
73 Jenny Litborn 0:00
76 Anita Löfstedt Sollefteå Camping 0:00
79 Nathalie Mahzouni Kanfjäll 0:00
80 Karin Malmberg 0:00
81 louise meller 0:00
85 Therése Norén 0:00
86 Marie Norrberg 0:00
88 Christina Nyberg 0:00
89 Linda Nyberg 0:00
98 Alexandra Pye Uppsala löparklubb 0:00
112 Lotti Tamm Bäckman Täby 0:00
121 Petra Öhlin Göransdotter 0:00

 

Herrar 10 km

Plats Startnr Namn Klubb Pace Tid
1 203 Simon Hector Snättringe OK 4:03 0:40:40
2 278 Niclas Sjögren Runacademy 4:08 0:41:29
3 139 Love Berzell OK Ravinen 4:11 0:41:59
4 331 Daniel Hansson Försvarsmakten 4:13 0:42:14
5 285 Robin Svedberg IKJ Haninge 4:32 0:45:25
6 318 Liutauras Bilevicius OK Linné 4:34 0:45:41
7 231 Johannes Kinde Kindes 4:45 0:47:32
8 281 Oscar Stenqvist 4:50 0:48:21
9 263 Johan Nylund Team Nylpiz 4:50 0:48:23
10 332 Linus Johansson Norrtälje 4:52 0:48:41
11 274 Nils Risberg Runday IF 4:55 0:49:19
12 223 Daniel Johansson Bring it ooon! 4:56 0:49:28
13 295 Lars Wessel 4:59 0:50:00
14 205 ola Hellström örebro AIK 5:02 0:50:28
15 138 Lars Berzell 5:03 0:50:35
16 248 Claes Löfman Väsby sk 5:07 0:51:18
17 144 Bobby Brahm Långhundra IF 5:10 0:51:44
18 216 Björn Jansson Väsby OK 5:10 0:51:49
19 215 Svend Jacobsen IF Linnéa 5:12 0:52:04
20 142 Oskar Birkne Team Nordic Trail 5:15 0:52:34
21 191 Stellan Fries 5:16 0:52:40
22 321 Olle Back Matfors 5:16 0:52:44
23 239 Johan Lidmar Snättringe OK 5:18 0:53:09
24 310 Tomas Gerdin ETL data 5:18 0:53:09
25 249 Claes Malmberg 5:18 0:53:10
26 167 Göran Elding Team Nordic Trail 5:20 0:53:23
27 242 Thomas Lindell OK Södertörn / Team Nordic Trail 5:21 0:53:36
28 269 Emil Paulsson 5:23 0:53:53
29 126 Fredrik Almström 5:23 0:53:54
30 296 Staffan Wessman Bring it ooon! 5:23 0:53:56
31 293 emil waara 5:27 0:54:39
32 246 Rickard Lundin Team Nordic Trail 5:29 0:54:59
33 241 Victor Lindberg 5:31 0:55:19
34 192 Johan Geiding 5:31 0:55:20
35 320 Daniel Eklund Heby CK 5:33 0:55:32
36 190 Jonatan Fredriksson 5:33 0:55:33
37 204 Mikael Hedberg 5:33 0:55:36
38 194 Gunnar Gradmark Swedbank IF 5:34 0:55:42
39 175 Niklas Eriksson 5:34 0:55:42
40 232 Kristian Kinde Kindes 5:34 0:55:49
41 195 Fredrik Greberg Undone Tribe 5:35 0:55:53
42 213 Olle Hägglund 5:35 0:55:56
43 251 Daniel Martin 5:35 0:55:59
44 180 Johan Fahlström IFK Sala 5:36 0:56:10
45 173 Mathias Eriksson Team Nordic Trail 5:38 0:56:30
46 123 Niclas Agné Söderåsens FK 5:39 0:56:36
47 259 Jonas Ny Lynx Multisport Team 5:42 0:57:01
48 255 Stefan Neubert Lynx Multisport Team 5:42 0:57:01
49 254 Mats Månsson Team Nordic Trail 5:46 0:57:44
50 111 Joakim Nyman 5:47 0:57:59
51 207 Fredrik Hoffström Fairtrade Runners 5:50 0:58:26
52 228 Håkan Jonsson Team Nordic Trail 5:51 0:58:32
53 196 Johan Grim 5:51 0:58:33
54 283 Magnus Strömqvist Attunda OK 5:51 0:58:37
55 177 Thomas Eriksson 5:52 0:58:40
56 280 Linus Spångberg Runday 5:52 0:58:41
57 153 Neil Coatsworth Väsby SS Tri 5:54 0:59:05
58 169 Michael Emanuelsson Run Forrest Run 5:54 0:59:10
59 236 Hans Kronborg 5:55 0:59:13
60 200 Mattias Hahn 5:56 0:59:20
61 305 Mats Ringlund Uppsala 5:56 0:59:24
62 148 Thomas Carlberg 5:57 0:59:37
63 322 Henrik Ekholm Lynx Multisport Team 5:59 0:59:53
64 238 Henrik Lekenvall 6:02 1:00:24
65 211 Peter Hultman 6:02 1:00:25
66 307 Niclas Greppi 6:03 1:00:33
67 284 Fredrik Sundin 6:07 1:01:11
68 303 Jonas Jämsvi 6:07 1:01:14
69 225 Robert Johansson Fair trade Runners 6:08 1:01:20
70 277 Andreas Setterhall Arlanda Sportklubb 6:08 1:01:30
71 146 Robert Bäckman 6:09 1:01:33
72 245 Patrik Lundgren Loomis IF 6:09 1:01:39
73 131 Daniel Ankar Strategia Projektledning 6:10 1:01:41
74 227 Fabian Johansson Charles Lynx Multisport Team 6:11 1:02:00
75 287 Carl Södersten Attunda 6:13 1:02:18
76 168 Johan Elgh 6:13 1:02:19
77 253 Christofer Moricz Åkersberga 6:14 1:02:26
78 319 Joacim Kåkemyhr Heby AIF 6:14 1:02:30
79 170 Olof Engström Unga örnar 6:15 1:02:37
80 226 Urban Johansson AXA sports club 6:15 1:02:37
81 160 Fredrik Edström Norrboda Runners 6:15 1:02:39
82 265 Oscar Näslund 6:17 1:02:50
83 311 Peter Skogert JMS Personelförening 6:17 1:02:51
84 163 Ludwig Ek 6:19 1:03:11
85 301 August Zachrisson 6:21 1:03:32
86 234 jens kleist 6:22 1:03:40
87 127 Tomas Alström 6:23 1:03:50
88 209 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 6:23 1:03:57
89 155 Cristian Contreras 6:23 1:03:59
90 300 Robin Väfors Exista Säkerhet 6:24 1:04:01
91 304 Per Linhein 6:24 1:04:09
92 217 Erik Jansson Fresta roadrunner 6:26 1:04:24
93 291 Björn Thulin TSM Running 6:26 1:04:29
94 122 Johan Abrahamsson Bamseklubben 6:30 1:05:02
95 143 Jesper Bondesson 6:30 1:05:08
96 156 Christer Dahl 6:35 1:05:57
97 220 Fredrik Jerneke 6:37 1:06:16
98 124 Klas Ahlman 6:38 1:06:28
99 341 Jan Palm 6:39 1:06:32
100 212 Peter Huwyler 6:39 1:06:36
101 129 Jens Andersson Räddningstjänsten Fagersta 6:40 1:06:42
102 272 Rikard Prüzelius Team Army Fitness 6:41 1:06:52
103 313 David Gribing 6:41 1:06:54
104 188 daniel forsström köping kolsva orienteringsklubb 6:41 1:06:55
105 189 Mikael Forsström 6:41 1:06:55
106 208 Anders Holgersson Runacademy IF 6:52 1:08:48
107 149 Henrik Carlson 6:53 1:08:52
108 185 Magnus Forsby Swish 6:53 1:08:52
109 132 Richard Ankarman Exista Säkerhet 6:53 1:08:56
110 273 Daniel Remming 6:54 1:09:03
111 268 David Orheden 6:54 1:09:04
112 340 Per Öberg AXA 6:54 1:09:08
113 282 Kristofer Strååth 6:55 1:09:13
114 325 David Ström Larven & Björnen 6:55 1:09:14
115 161 Göran Edström Optronic 6:55 1:09:19
116 288 Fredrik Södersten 7:00 1:10:03
117 292 Anders Unosson Anders Unosson Löpsällskap 7:00 1:10:06
118 206 magnus henriksson 7:05 1:10:59
119 258 Jesper Norrby JN FRISKVÅRD 7:08 1:11:28
120 198 Patrik Hagström 7:09 1:11:31
121 154 Ronny Colner 7:09 1:11:33
122 306 Göran Latve 7:10 1:11:47
123 316 Johan Schenström 7:10 1:11:48
124 252 Stefan Melen 7:11 1:11:51
125 178 Tony Eriksson 7:15 1:12:39
126 243 Jan Gösbäck 7:16 1:12:42
127 183 Anders Florén Fancy 7:16 1:12:46
128 308 Nichlas Grönlund 7:18 1:13:02
129 222 Anders Johansson Värmland 7:18 1:13:03
130 290 Andreas Thordewall 7:18 1:13:07
131 229 Mikael Karlsson 7:19 1:13:12
132 235 Jan Knipström Järfälla 7:19 1:13:16
133 579 Anders Marklund 7:19 1:13:17
134 141 Alexander Birker Dynamix Köping 7:20 1:13:28
135 247 Anders Ländin Arlanda Märsta skidklubb 7:22 1:13:42
136 240 Martin Lindberg Järfälla 7:22 1:13:43
137 151 Mårten Cederman 7:23 1:13:56
138 159 Mathias Edgren Kindes R 7:26 1:14:30
139 276 Gustaf Runfeldt 7:30 1:15:02
140 157 Mikael Danell fredagsklubb 7:33 1:15:37
141 182 Mattias Falck 7:34 1:15:47
142 158 Erik Danielsson 7:36 1:16:06
143 186 Leif Forsell Göta MS 7:39 1:16:30
144 181 Hugo Falck 7:41 1:16:56
145 166 Robert Ekman Lynx Multisport Team 7:42 1:17:02
146 133 Dan Arkemo 7:44 1:17:23
147 134 Roy Arvenäs Cute & Cuddly 7:45 1:17:31
148 176 Pär Eriksson Team Army Fitness 7:45 1:17:36
149 298 Per Wettby 7:48 1:18:02
150 174 michael eriksson Fredrikshof IF CK 7:49 1:18:11
151 271 Paul Ruben Poppendicker FIF/CK 7:51 1:18:38
152 329 Walter Helldén Bromma IF 7:54 1:19:06
153 328 John Helldén Bromma IF 7:54 1:19:07
154 299 Fabian Widén Jönköping 7:54 1:19:08
155 339 Henrik Dalin 7:54 1:19:08
156 152 Philip Cederman 7:56 1:19:27
157 187 Lasse Forss Kungsör 8:04 1:20:46
158 164 Göran Eklund 8:09 1:21:35
159 294 Tommie Wallmon 8:10 1:21:50
160 264 Christer Nyman 8:11 1:21:52
161 193 Magnus Gelinder Ovidius Bygg 8:16 1:22:49
162 214 Dan Ilebro 8:19 1:23:11
163 197 Christian Grönroos 8:19 1:23:17
164 334 Lennart Larsson 8:20 1:23:22
165 171 Thomas Ericsson 8:40 1:26:49
166 275 Örjan Rosén Team Nordic Trail 8:52 1:28:42
167 1 Jan Lundblad 8:55 1:29:11
168 147 lars bäckström 9:01 1:30:10
172 Henrik Eriksson Carnegie IF 0:00
202 Jonas Hallman 0:00
297 Pelle Westrup 0:00
125 Leif Alinder Lynx Multisport Team 0:00
128 Per Altenberg Turebergs FK 0:00
130 Roger Andersson Projekt Forrest Gump 0:00
135 Tobias Atterbrand 0:00
136 Karl B Nilsson 0:00
137 Schvan Bamarni 0:00
145 Mattias Bystedt Zengun life 0:00
150 Guillaume Caron 0:00
162 Rikard Edström 0:00
165 Mathias Eklund Atea IFF 0:00
179 Emil Erkki 0:00
184 Anton Forsberg L-100 IF 0:00
199 Rickard Hagström 0:00
201 Christian Hallberg 0:00
210 Magnus Hult 0:00
218 erik jansson 0:00
219 Jan Jensen SMACK 0:00
221 Anders Johansson 0:00
224 Rick Johansson 0:00
230 Jon Kaumheimer Viby Ultrarunners 0:00
233 Boban Kitanovic 0:00
237 Ola Kärn Club Running Sweden 0:00
250 Roberto Mannel 0:00
256 Rickard Nilsson Snättringe 0:00
260 Carl Nykvist 0:00
261 Jacob Nykvist 0:00
262 Per Nykvist 0:00
266 Tomas Olofsson 0:00
267 Oskar Olsson 0:00
270 Magnus Pettersson 0:00
279 Fredrik Sköld Martini 0:00
286 Grzegorz Szostek 0:00
289 Anders Tegle 0:00