Damer 5 km

Plats Startnr Namn Klubb Pace Tid
1 1138 Vilma Karlsson Snättringe sk 4:35 0:22:59
2 1291 Sofie Bergendahl IF Thor 4:59 0:24:56
3 1278 Anna Hellström SPIF Triathlon 4:59 0:24:59
4 1293 Malin Dahlström 5:02 0:25:15
5 1067 Matilda Dybäck Team Dybäck 5:14 0:26:13
6 1234 Elisabeth Stålhammar Tullinge SK 5:19 0:26:38
7 1152 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 5:27 0:27:19
8 1167 Isa Lundqvist Järfälla OK 5:28 0:27:23
9 1199 Emmy Pettersson Team Petzon 5:32 0:27:43
10 1172 Elisabeth Mandorf 2-fast 5:54 0:29:31
11 442 Natasha Sundin Skoogens hjältar 6:04 0:30:22
12 1145 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 6:20 0:31:43
13 1151 Sara Lannerbro 6:23 0:31:57
14 1095 Caisa Gunnarstedt Råneå 6:28 0:32:23
15 1154 Mikaela Lee 6:28 0:32:24
16 1092 Mia Gleisner NCC IF Stockholm 6:33 0:32:49
17 1053 Annica Brozin 6:34 0:32:51
18 1060 Lisa Carlson 6:35 0:32:55
19 1135 Kristina Karlsson Långhundra IF 6:40 0:33:24
20 1280 Unni von Feilitzen SPIF Triathlon 6:44 0:33:43
21 1207 Barbara Resch 6:45 0:33:46
22 1024 Sara Backlund Almby IK 6:47 0:33:59
23 1179 Maria Mårtensson 6:50 0:34:10
24 1015 Linda Andersson 6:50 0:34:11
25 1065 Olivia Danielsson 6:50 0:34:13
26 1206 Alicia Redtzer ICA Nära Järvastaden 6:51 0:34:16
27 1128 Christine Johansson 6:51 0:34:17
28 1265 Hanna Wilson Team Wilson 6:51 0:34:17
29 1022 Hanna Asplund 6:53 0:34:30
30 1108 Lotta Hermansson 6:55 0:34:36
31 1245 Theresa Tham 6:58 0:34:50
32 1133 Ida Karlsson 6:58 0:34:53
33 1139 Anita Kedhammar Unleashing The Fury LK 7:00 0:35:03
34 1212 Jenny Rundlöf 7:02 0:35:13
35 1044 Victoria Björkegren 7:04 0:35:20
36 1045 Yvonne Björnén Nynäshamn Långdistansklubb 7:07 0:35:39
37 1031 Elisabet Bengtsson Runday IF 7:09 0:35:50
38 1052 Lena Broberg 7:10 0:35:50
39 165 Maria Gelinder Solna 7:10 0:35:51
40 1216 Sofia Sandberg 7:10 0:35:52
41 1134 Jessica Karlsson 7:11 0:35:56
42 1209 Sophie Robertsson 7:11 0:35:56
43 1049 Annelie Brahm 7:11 0:35:57
44 1009 Sandra Albertsson 7:11 0:35:58
45 1096 Hanna Gustafsson 7:12 0:36:00
46 1196 Camilla Peterson 7:12 0:36:01
47 5 Hanna af Sandeberg Pyyny 7:12 0:36:03
48 1249 Izabela Trzcinska 7:13 0:36:09
49 1115 Sofia Holmström 7:13 0:36:10
50 1102 Malin Hammarlund Bele Barkarby 7:14 0:36:10
51 1171 Stephanie Magnenat 7:15 0:36:16
52 1243 Kristina Sörensen Team Nordic Trail 7:15 0:36:19
53 1294 Chaly Danckwadt SCT 7:16 0:36:21
54 1246 Amanda Thorell Team Pannben 7:16 0:36:23
55 1142 Carina Kilström 7:16 0:36:24
56 1058 Caroline Canel 7:18 0:36:34
57 1279 Elsa Kvist Team Nordic Trail 7:18 0:36:34
58 1130 Anna Jouravlova 7:18 0:36:34
59 1222 Maria Sinko Fair Trade Runners 7:19 0:36:35
60 1127 Annelie Johansson Uppsala 7:19 0:36:39
61 1257 Malin Weber Jansson 7:20 0:36:41
62 1055 Ann Brändström Unleashing The Fury LK 7:21 0:36:46
63 1195 Anita Persson Uppsala 7:21 0:36:47
64 1144 Emma Klemets Köping-Kolsva OK 7:23 0:36:59
65 1176 Lina Mehlqvist 7:25 0:37:08
66 1241 Christina Södersten 7:27 0:37:17
67 1168 Catarina Lybeck 7:28 0:37:22
68 1101 Johanna Hammarlind 7:28 0:37:23
69 296 Nina Lundberg 7:29 0:37:27
70 53 Åsa Birath 7:29 0:37:27
71 1258 Anna Welzien 7:33 0:37:46
72 1262 Jenny Wiik 7:33 0:37:49
73 1081 Ester Felez 7:37 0:38:07
74 1086 Jenny Forshällen 7:38 0:38:12
75 1157 Anna Lind Fairtrade Runners 7:38 0:38:14
76 1062 Amelie Claesson 7:38 0:38:14
77 1220 Jeanette Sergel 7:38 0:38:15
78 1057 Leonor Calatayud 7:39 0:38:15
79 1211 Emelie Rudolf 7:39 0:38:16
80 375 Alicia Porcar Lahoz 7:39 0:38:16
81 1120 Sonja Höglund 7:39 0:38:19
82 1118 Pauline Hyttner 7:41 0:38:30
83 465 narin topal 7:42 0:38:32
84 1076 Anna Ericson Åtråvärda Årsta Athletix 7:43 0:38:39
85 1111 Anna Hjortholt Securitas 7:43 0:38:39
86 1166 Katrin Lundgren Kabelassistans 7:44 0:38:43
87 1231 Edit Stråhle 7:44 0:38:43
88 1186 Helena Nosko F&S Sollentuna 7:44 0:38:43
89 1106 Elisabeth Hekkelstrand 7:44 0:38:44
90 1105 Jane Hawes 7:45 0:38:49
91 1041 Maria Billing 7:46 0:38:51
92 1066 Aygul Dusmukhametava 7:48 0:39:02
93 1266 Pernilla Winterälv 7:48 0:39:03
94 1007 Sofie Ahlin 7:48 0:39:03
95 1119 Josephine Hyytiäinen NCC If 7:50 0:39:14
96 1173 Jessica Martinsson 7:52 0:39:21
97 1229 Ann Strandberg 7:52 0:39:23
98 1087 Anna Forslund 7:52 0:39:23
99 1064 Annika Damm 7:54 0:39:33
100 1174 Lisa Matti 7:54 0:39:34
101 1039 Åsa Bergman-Johansson 7:56 0:39:44
102 1182 Ida Nilsson 7:57 0:39:47
103 1271 Anna Östervall Team Nordic Trail 7:59 0:39:57
104 1264 Lena Wilmo Friskis & Svettis Stockholm 8:01 0:40:09
105 1131 Anna Karlgren 8:03 0:40:16
106 1059 Malin Carling Team Nordic Trail 8:04 0:40:21
107 1184 Susanne Norberg Fredagsklubb 8:05 0:40:28
108 1070 Nathalie Ekbom 8:05 0:40:29
109 1046 Pia Björner Team Nordic Trail 8:06 0:40:33
110 1273 Anna Goliath 8:07 0:40:37
111 1217 Maria Sandwall 8:08 0:40:41
112 1021 Lena Asklund 8:08 0:40:42
113 1201 Madelene Pettersson 8:11 0:40:58
114 1180 Marie Neffler 8:11 0:40:58
115 1040 Lena Bernström 8:11 0:40:59
116 1208 Anette Ricknell 8:11 0:40:59
117 1237 Anna Maria Sundin 8:11 0:40:59
118 1250 Lucia Turcanu 8:12 0:41:01
119 1004 Lina Adolfi 8:12 0:41:01
120 1230 Nina Strandberg 8:12 0:41:01
121 1189 Malin Näslund Bålsta CK 8:15 0:41:19
122 1090 Susanne Fredsdal Pihlajasalo 8:15 0:41:19
123 1016 Lotta Andersson H&M Sport 8:15 0:41:20
124 1091 Marie Frölander 8:16 0:41:20
125 1080 Åsa Falk 8:16 0:41:21
126 1018 Josefin Andresen 8:16 0:41:22
127 1005 Sofia Adolfi 8:17 0:41:30
128 1129 Sofie Jonsson 8:18 0:41:31
129 1084 Anna Florinus 8:20 0:41:42
130 1215 Malo Saleemi 8:21 0:41:45
131 1100 Kajsa-lotta Halvarsson 8:21 0:41:46
132 1161 Lina Lindh 8:21 0:41:49
133 1175 Josephine Mattsson 8:23 0:41:55
134 1003 Hanna Adolfi 8:25 0:42:09
135 1267 Åsa Wisborg Tyresö 8:26 0:42:12
136 1036 Frida Bergman 8:26 0:42:13
137 1020 Carina Aronson 8:26 0:42:15
138 1137 Ulrika Karlsson 8:27 0:42:15
139 1164 Wen Lu 8:28 0:42:24
140 1163 Carina Lotsberg Fair trade runners 8:30 0:42:31
141 1160 Sofia Lindecrantz 8:31 0:42:38
142 106 Angelica Ek 8:32 0:42:42
143 1075 Martina Engsjö Lindgren Lonesome Runners 8:34 0:42:51
144 1028 Rita Baumgartner 8:35 0:42:57
145 1244 Kristel Thalström Nordic Military Training 8:35 0:43:00
146 1188 Inger Nyström Nyström HR Consulting 8:36 0:43:02
147 1056 Meta Byström 8:41 0:43:27
148 1093 Katarina Grönvall 8:41 0:43:27
149 1214 Gabriela Sahlen 8:41 0:43:27
150 1202 Marita Pettersson Nyström HR Consulting 8:42 0:43:32
151 1146 Johanna Käld 8:44 0:43:41
152 1079 Anna-Lena Eriksson 8:44 0:43:42
153 88 Anca Cernea 8:53 0:44:25
154 1011 Carina Almqvist 8:58 0:44:52
155 1122 Ingegerd Ingemyr 8:59 0:44:56
156 1113 Ayla Holmer 9:09 0:45:47
157 1042 Natalie Birgestam 9:19 0:46:35
158 1010 Kajsa Almgren ICA Nära Järvastaden 9:37 0:48:09
159 1165 Jennifer Lundberg 9:49 0:49:08
160 407 Mathilda Schönbeck 10:00 0:50:05
161 1285 Ida Wessel Länna IF 10:35 0:52:59
162 1110 Karina Hjerpe 10:45 0:53:47
163 1159 Nina Lindberg 11:16 0:56:22
164 1141 Helen Keskitalo Team Nordic trail 11:32 0:57:41
165 1123 Lina Ingemyr 11:40 0:58:21
166 1204 Linda Petäjävaara 11:59 1:00:00
167 1238 Git Svensson 12:10 1:00:51
1008 AnnSofie Ahlund
1017 Therese Andersson
1019 Gisela Antonsson
1023 Britta Backhans
1032 Pernilla Berg
1035 Ellinor Bergman Sundbybergs IK
1072 Elaine Eklund
1083 Sofia Flank Kjell
1085 celine Fondraz
1089 Helena Frank Sundbybergs IK
1094 Anne-Grete Gundersen
1098 Karin Gyllenklev
1112 Louise Holmberg
1126 Lorena Jimenez Isaacs
1143 Stine Kjaernsbeck
1155 Åsa Lilja
1169 Sabina Löf
1183 Terese Nilsson
1191 Ida Olsson
1192 Rosanna Osorio Clavijo
1193 Elin Paulsson
1200 Lena Pettersson
1224 Josefine Skutberg Trillevallen sportklubb
1225 Rosie Stark Lynx Multisport Team
1226 bridgett stehag
1233 Jessica Strömqvist Attunda OK
1236 Laila Sundberg
1239 Madeleine Söderman
1248 malin thunberg
1251 Marie Ullenius
1252 Jenny Ullgren
1268 Sara Wåhlberg
1269 Hanna Zätterström
1270 Katrine Ölund

Herrar 5 km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Pace
1 1228 Martin Stjernlöf Nocco 0:19:58 3:59
2 1150 Johan Langerak Järfälla OK 0:21:01 4:12
3 1282 Johan Calleberg Snättringe SK 0:21:11 4:14
4 1219 Chris Schroeder 0:22:49 4:33
5 1272 Kristofer Spång Team Nordic Trail 0:23:17 4:39
6 1296 Fredrik Kjellberg 0:23:23 4:40
7 1002 Rasmus Kihl ICA Nära Järvastaden 0:23:33 4:42
8 1012 Anton Alverbäck 0:23:39 4:43
9 1153 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 0:24:00 4:48
10 1290 Hugo Bergendahl IF Thor 0:24:03 4:48
11 1029 Martin Belak SPIF 0:24:36 4:55
12 1289 Tomas Kvapil Lynx Multisport Team 0:25:01 5:00
13 1198 Berndt Pettersson Team Petzon 0:25:24 5:04
14 1048 Andreas Bolin 0:25:27 5:05
15 1281 Jonas Wester 0:25:35 5:06
16 1006 Niclas Agné Söderåsens FK 0:26:03 5:12
17 1203 Olle Pettersson Gradin Attunda 0:26:08 5:13
18 1247 Robert Thorslund 2-fast 0:27:03 5:24
19 144 Patrik Fahlström Heby ck 0:27:06 5:25
20 1162 Mattias Lintzén SATS 0:27:37 5:31
21 1181 Mikael Nerman 0:27:46 5:33
22 1124 Robert Iosif Team Nordic Trail Uppsala 0:27:48 5:33
23 1047 Staffan Bohman 0:28:14 5:38
24 1261 Pär Videll 0:29:12 5:50
25 1097 Mats Gustafsson NCC IF Stockholm 0:29:13 5:50
26 1275 Michael Norman Turebergs Fk 0:29:14 5:50
27 1136 Sven Karlsson Långhundra IF 0:29:15 5:50
28 1218 Per Sandwall 0:29:24 5:52
29 1082 Enrique Fernandez 0:29:29 5:53
30 1099 Peter Hagren 0:29:34 5:54
31 1253 Fredrik Unogård Runday IF 0:29:44 5:56
32 1077 Frans Ericsson Heby 0:29:45 5:56
33 1001 Jesper Grönkvist ICA Nära Järvastaden 0:30:42 6:08
34 1240 Carl Södersten Attunda 0:30:58 6:11
35 1205 Ivan Ponce Godocito Team nordic trail 0:31:01 6:12
36 1125 Oskar Jalkevik 0:31:06 6:13
37 1038 Oskar Bergman 0:31:35 6:19
38 1140 Johan Kedhammar Unleashing The Fury LK 0:31:45 6:21
39 1274 Thomas Bäverlid Team 42 0:31:48 6:21
40 1116 Kamiran Hussein 0:31:54 6:22
41 1014 Simon Ander Åkersberga Sportklubb 0:32:17 6:27
42 1013 Knut Ander Åkersberga Sportklubb 0:32:17 6:27
43 1187 Kalle Nyberg ICA Nära Järvastaden 0:32:28 6:29
44 1109 Alexander Hernelind 0:32:45 6:33
45 398 Sebastian Rydberg 0:32:50 6:34
46 1158 Martin Lindberg Securitas 0:32:55 6:34
47 1050 Olle Brahm Långhundra IF 0:32:57 6:35
48 1026 Daniel Baglien 0:32:57 6:35
49 1254 Gustav Vahlne ICA Nära Järvastaden 0:33:10 6:37
50 1185 Jesper Norrby 0:33:21 6:40
51 1148 Fredrik Lagergren HälsoSAM 0:33:25 6:41
52 112 Daniel Eklund Heby 0:33:53 6:46
53 1259 Johan Westin 0:33:53 6:46
54 1073 Oliver Eklund Heby 0:33:53 6:46
55 1223 Mikael Skovly 0:34:09 6:49
56 1292 Magnus Käck ICA Nära Järvastan 0:34:23 6:52
57 1037 Jesper Bergman 0:34:30 6:54
58 1114 Christopher Holmström Lynx Multisportteam 0:34:31 6:54
59 1288 Mikael Clementz SATS 0:34:36 6:55
60 1286 Carl Björkegren IFK Lidingö 0:34:53 6:58
61 1069 mats ejderby 0:35:18 7:03
62 1088 Peter Franck 0:35:57 7:11
63 1103 Ola Hammarlund Bele Barkarby 0:35:58 7:11
64 1287 Victor Clementz SATS 0:36:00 7:12
65 1051 Per Brahm Långhundra IF 0:36:02 7:12
66 1295 Patrick Danckwadt 0:36:07 7:13
67 1107 Viktor Helenius 0:36:32 7:18
68 1213 Henrik Rydstedt 0:36:38 7:19
69 1256 Anders Wahlström Uppsala 0:36:47 7:21
70 1276 Anders Holm 0:36:51 7:22
71 1030 Joakim Bengtsdahl 0:36:58 7:23
72 1054 Anders Brändström Unleashing The Fury LK 0:37:05 7:25
73 1132 Frank Karlsson Långhundra IF 0:37:27 7:29
74 1033 Fredrik Bergdahl Securitas 0:38:15 7:38
75 1149 kristian lampo västerås friidrott 0:38:39 7:43
75 1227 kari stehag 0:38:39 7:43
77 1284 Jonas Edenborg 0:38:42 7:44
78 1232 Torkel Stråhle 0:38:44 7:44
79 1170 Pierre Magnenat IBM Klubben 0:39:01 7:48
80 1027 Tobias Bard 0:39:14 7:50
81 1043 Johan Bjurling 0:39:16 7:51
82 1197 Magnus Petersson ICA Nära Järvastaden 0:39:33 7:54
83 1068 Anders Einarsson ICA Nära Järvastaden 0:39:33 7:54
84 1263 Peter Wiippa 0:39:42 7:56
85 1260 Henning Wiberg hälsoSAM 0:39:49 7:57
86 1277 Carl Sandström Sandströms Elfirma 0:40:02 8:00
87 1147 Mikael Käld TNT 0:40:14 8:02
88 1210 Christer Roos 0:40:18 8:03
89 1121 Gunnar Ingemyr 0:41:38 8:19
90 1025 Ludwig Backman ICA Nära Järvastaden 0:42:00 8:24
91 1255 Klas Wahlqvist 0:42:18 8:27
92 1104 Peter Hansson 0:42:21 8:28
93 1190 Carl Loa Odin 0:42:24 8:28
94 138 Mathias Eriksson Ik fyris triathlon 0:42:57 8:35
95 1061 Joel Carvajal Securitas 0:43:40 8:43
96 1078 Thomas Ericsson Securitas 0:43:41 8:44
97 1117 Marcus Hval ICA Nära Järvastaden 0:47:51 9:34
98 1283 John Nutt Djurhamn 0:52:03 10:24
1034 Sam Bergenstråhle
1063 Robin Dahl
1071 Georg Ekelund
1074 Claes Elvhammar Försvarsmakten
1177 Johan Melinder Väsby SS triathlon
1178 Rasmus Mildek
1194 Niklas Paulsson
1221 Joel Sida Hedström
1235 Simon Stålhammar Tullinge SK
1242 Fredrik Södersten

Damer 10 km

Plats Startnr Namn Klubb Pace Tid
1 180 Tekle Emilija Gvildyte Medeina OK 4:51 0:48:40
2 145 Anna Falk Sundbybergs IK 5:02 0:50:28
3 400 Diane Sadik Stockholm City Triathlon 5:07 0:51:17
4 94 Anna Dahlgren Rosén Järla Orientering 5:11 0:51:57
5 104 Caroline Egnerfors 5:12 0:52:02
6 299 Emma Lundin Team Nordic Trail 5:15 0:52:35
7 399 Lisa Rönnols OK Linné 5:25 0:54:12
8 463 Eva Tiselius 5:26 0:54:21
9 18 Lina Andersson Team Nordic Trail 5:35 0:55:55
10 325 marie claire murphy 5:36 0:56:05
11 260 Miranda Kvist Team Nordic Trail 5:38 0:56:28
12 40 Malin Bengtsson Team Nordic Trail 5:38 0:56:29
13 268 Anna Larsson 5:39 0:56:34
14 51 Jill Billborn Team Nordic Trail 5:39 0:56:37
15 411 Marina Simion 5:45 0:57:39
16 244 Lisa Kannesten 5:46 0:57:49
17 334 Mirja Nordin Rehns BK 5:46 0:57:49
18 258 Jannike Kohinoor 5:47 0:57:53
19 16 Jenny Andersson 5:51 0:58:37
20 196 Stefanie Heinig 5:54 0:59:02
21 475 Jenny Wallner 5:54 0:59:05
22 254 Karin Klasén Lidingö Triathlon 5:57 0:59:33
23 314 Juliette Maussier Huddinge AIS 5:59 0:59:54
24 496 Erica Wigge 5 Torri Trail Runners 6:03 1:00:31
25 217 Maria Jansson OK Linné 6:03 1:00:33
26 446 Anna Söderberg Amlert 6:04 1:00:40
27 370 Sandra Pettersson 6:06 1:01:01
28 252 Desirée Kiskéri Fairtrade Runners 6:07 1:01:14
29 74 Anna Bromée Team Nordic Trail 6:10 1:01:44
30 43 Lina Berglund Järfälla OK 6:12 1:02:04
31 290 Anette Lindström Manninen 6:13 1:02:15
32 283 Åsa Lindeblad Väsby SS Triathlon 6:15 1:02:37
33 420 Patricia Skoog Slif 6:20 1:03:27
34 377 Helene Pratt 6:21 1:03:36
35 275 Mona Lauermann Orheden 6:24 1:04:00
36 154 Annelie Forzelius team 4zero 6:24 1:04:00
37 105 Clara Ehn 6:24 1:04:09
38 93 Anna Dahlberg Fair Trade Runners 6:25 1:04:12
39 266 Petra Landström 6:25 1:04:14
40 281 Annelie Lindblad Sigtuna stads löpargrupp 6:25 1:04:19
41 156 Christina Franck 6:26 1:04:20
42 142 Emilia Eriksson Brusemark 6:27 1:04:32
43 15 Ida Andersson Hammarby Rodd 6:27 1:04:36
44 38 Lotta Backelin 6:28 1:04:45
44 432 Camilla Sterner SÖS IF 6:28 1:04:45
46 219 Victoria Jansson 6:28 1:04:48
47 236 Lisa Joulin 6:28 1:04:49
48 1156 Emelie Lilliefeldt Team Nordic Trail 6:32 1:05:21
49 39 Caroline Bengtsson Stockholm Multisport 6:32 1:05:28
50 514 Maria Åhlund 6:33 1:05:30
51 429 Elin Stenberg TNT 6:33 1:05:38
52 426 Linda Stalpe SFL Kungsängen 6:35 1:05:55
53 524 Christina Öhlén 6:36 1:06:01
54 157 Jeanette Francke 6:37 1:06:11
55 350 Emma Olsson OK Skogsfalken 6:39 1:06:31
56 491 Annika Westin Täby IS 6:39 1:06:31
57 220 therese jarheim 6:39 1:06:37
58 159 Karin Fristedt TNT 6:39 1:06:38
59 511 Inger Åberg 6:39 1:06:38
60 183 Karin Hagren 6:41 1:06:52
61 386 Karin Ringh SöS IF 6:41 1:06:53
62 111 Carin Eklund Enebyberg 6:41 1:06:55
63 120 Lina Elo Eif 6:42 1:07:05
64 451 Sari Taipale 6:43 1:07:13
65 110 Linda Ekenros 6:43 1:07:13
66 155 Elin Forzelius team 4zero 6:44 1:07:25
67 216 Malin Jansson 6:49 1:08:19
68 310 Maria Lövström Åkerberg Hässelby 6:53 1:08:54
69 504 Marina Vlahovic TSM 6:54 1:09:03
70 57 Hilda Bjurberg 6:54 1:09:06
71 45 Malin Bergner 6:55 1:09:15
72 344 Mia Nylund Team Nylpiz 6:57 1:09:30
73 185 Aurora Hammam 6:58 1:09:45
74 393 Emelie Runfeldt 6:59 1:09:54
75 360 Kajsa Parding 7:00 1:10:07
76 339 Åsa Norman 7:00 1:10:07
77 221 Caroline Jarheim 7:03 1:10:40
78 75 Karolina Brynjell-Rahkola Vattenfall IF 7:04 1:10:48
79 17 Johanna Andersson 7:05 1:10:58
80 84 Svea Carsten 7:06 1:11:03
81 301 Angelica Lundqvist 7:07 1:11:13
82 109 Sara Ekelund Team nordic trail 7:08 1:11:23
83 169 Tanja Grach Nordic trail 7:08 1:11:27
84 468 Tijana Turbic Turbolainen 7:12 1:12:04
85 117 Maria Ekstrand Dynamix Köping 7:14 1:12:20
86 81 Ulrika Candlert 7:14 1:12:29
87 269 Eve-Lina Larsson 7:15 1:12:34
88 250 Erika Karlström 7:15 1:12:37
89 189 Sara Hartzell NSE, Norra Stockholms Endurance 7:18 1:13:00
90 433 Elin Sterner Enebybergs IF 7:18 1:13:00
91 454 Malin Thiel 7:18 1:13:09
92 489 Victoria Westerberg 7:19 1:13:14
93 315 Anneli McCracken 7:20 1:13:29
94 72 Jessika Breding 7:20 1:13:29
95 480 Gabriela Wassing 7:21 1:13:33
96 235 Linda Jonsson 7:21 1:13:35
97 516 Marie-Louise Åhman 7:21 1:13:40
98 161 Sara Fällman 7:22 1:13:41
99 90 Eva Clasö Lynx Multisport Team 7:22 1:13:45
100 48 Anette Bergwall 7:24 1:14:06
101 256 Fanny Klingborg 7:24 1:14:07
102 212 Erika Isaksson Vegan Runners 7:24 1:14:07
103 450 Anna Sönne 7:26 1:14:24
104 60 Cecilia Björklund Vattenfall IF 7:26 1:14:24
105 292 Jennie Linond 7:27 1:14:35
106 307 Erika Lönn Team Nordic Trail 7:28 1:14:48
107 364 Anna-Lena Persson Årsunda if 7:29 1:14:52
108 362 Ann-Christine Pedersen Årsunda if 7:30 1:15:06
109 441 Charlotte Sundfeldt Åmotfors IF 7:31 1:15:13
110 62 Emma Björn Åmotfors IF 7:31 1:15:14
111 131 Malin Ericsson 7:32 1:15:24
112 495 Hanna Widenberg 7:34 1:15:46
113 30 jenny Asplund Hudik triahlton 7:36 1:16:04
114 240 Jessica Jäderlund 7:36 1:16:06
115 14 Emma Andersson Lynx multisport team 7:37 1:16:18
116 172 Sofia Granander Uqonic 7:38 1:16:23
117 174 Sara Greberg 7:40 1:16:46
118 230 Sofia Johansson Attunda OK 7:42 1:17:02
119 308 Lisa Lönn Länna IF 7:42 1:17:02
120 68 Anna Borgerot Fair Trade Runners 7:48 1:18:09
121 229 Petra Johansson Värmdö IF 7:50 1:18:28
122 77 Tina Bäcklund Värmdö IF 7:50 1:18:28
123 274 Beatrice Lasses Spring för livet 7:54 1:19:01
124 541 Caroline Bergstedt XXL Sport & Vildmark 7:54 1:19:06
125 509 Katrin Zettergren 7:55 1:19:12
126 136 Malin Eriksson 7:55 1:19:14
127 361 Anna Paues 7:56 1:19:25
128 200 Katarina Hilton Norra Stockholm Endurance 7:56 1:19:29
129 461 Jenny Thörnberg Norra Stockholm endurance 7:57 1:19:30
130 22 Johanna Arell Dirty’s Vänner IF 7:57 1:19:34
131 97 Sara De Lima 7:57 1:19:36
132 287 Anna Lindskoog Pettersson Attunda Orientering 7:59 1:19:59
133 542 Maria Bergstedt XXL Sport & Vildmark 8:00 1:20:08
134 466 Ebba Trolle 8:00 1:20:09
135 459 Anna Thunberg 8:01 1:20:11
136 286 Stephanie Lindsjö 8:01 1:20:14
137 222 kvitter Javelin YPD 8:01 1:20:18
138 470 Anna Wagén 8:02 1:20:26
139 406 Monica Sandnes Trolle 8:02 1:20:27
140 168 Jennnifer Gothilander Team Nordic Trail 8:02 1:20:28
141 515 Ann-Sofie Åhman 8:02 1:20:29
142 226 Cecilia Johansson 8:03 1:20:33
143 409 Linda Selberg 8:04 1:20:40
144 476 Paulina Walter Roslagsbro IF 8:09 1:21:34
145 396 Cicci Rydberg 8:10 1:21:48
146 518 Sara Åkerblom 8:14 1:22:27
147 312 Pernilla Mattes 8:16 1:22:41
148 3 Monika Abrahamsson 8:17 1:22:51
149 214 Linn Jansdotter 8:24 1:24:06
150 150 Eva Forsell Runacademy IF 8:26 1:24:21
151 86 Rebecca Cederström Team Nordic Trail 8:27 1:24:36
152 358 Camilla Ovesen 8:27 1:24:38
153 121 Marie Eloranta 8:29 1:24:53
154 488 Jennie Westerberg Team Nordic Trail 8:32 1:25:27
155 228 Eleonor Johansson 8:34 1:25:43
156 100 Linda Diktonius 8:37 1:26:15
157 328 Catherine Nilsson 8:38 1:26:22
158 373 Sabina Plomin 8:39 1:26:31
159 33 Sabina Ausfelt 8:43 1:27:17
160 376 Maryam Pourangnia 8:44 1:27:25
161 397 Henny Rydberg 8:45 1:27:32
162 436 Johanna Stormwall 8:57 1:29:32
163 477 Emma Wannhagen Länsförsäkringar 8:59 1:29:53
164 273 Petra Larsson 9:36 1:36:07
165 277 Malin Anna Lenholm 9:43 1:37:16
166 355 My Oscarsson 9:43 1:37:17
167 293 Kristen Po Ling Liu 10:17 1:42:53
7 Anneli Alanko Lynx Multisport Team
28 Kori Aryannejad
31 Marie Augustsson Axa Sporsclub
52 Annika Billstam OK Linné
54 Pernilla Birgander Team Nordic Trail
73 Klara Brogren Järfälla ok
101 Anna Dolk Kimdi sailing team
125 Åsa Emilsson
147 Charlotte Fernvik
162 Camilla Gahm
171 Emeli Grafström
205 Anna Holmström TeamSANS
213 Marie Jahr Helén
242 Annika Järnström
247 Lovisa Karlsson Team Nordic Trail
264 Josephine Lampen
279 Anna Lind Stockholm City Triathlon
291 Anna Linins IK115
311 Sara Malmquist Team GMF
319 Petronella Metzke Team Nordic Trail
326 Annika Mylly
336 Sandra Norén
345 Janie Nyström
347 Emelie Ohlin
348 Anna Ohlsson
351 Jessica Olsson Runacedemy IF
357 Lisa Ottoson
366 Paulina Persson
371 Susanna Pettersson
384 Amanda Ranch Ssidelinecity Run club
388 Camilla Ringström CamCam Träning
390 Chatrine Ritzler
403 Matilda Sandell
413 Fredrika Sinclair
416 Susanne Sjödin
427 Linda Stalpe Spring För Livet Kungsängen
447 Helena Söderholm
460 Matilda Thyresson
479 Lotta Wassén
484 Annika Vermunt
490 Moa Westermark
494 Sara Widemar
499 Ulrika Wikner Fair trade Runners
503 Theresia Viska Team Nordic Trail

Herrar 10 km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Pace
1 191 Simon Hector Snätttringe SK 0:40:11 4:01
2 435 Mathias Stjernlöf Nocco 0:42:56 4:17
3 50 Liutauras Bilevicius Ok Roslagen 0:43:47 4:22
4 492 Mattias westman Sågmyra sk 0:44:46 4:28
5 540 Emil Andersson Länna IF 0:45:25 4:32
6 389 Nils Risberg Runday IF 0:45:48 4:34
7 304 Andreas Löfstrand Team Nordic Trail 0:45:57 4:35
8 445 Robin Svedberg IKJ Haninge 0:46:12 4:37
9 343 Johan Nylund Team Nylpiz 0:46:20 4:37
10 423 Joakim Persson Haninge SOK 0:47:01 4:42
11 456 Magnus Thorhede Team Ultimate OCR 0:47:03 4:42
12 64 gustav bodin 0:47:24 4:44
13 305 Dennis Löfving 0:47:25 4:44
14 392 Björn Rundlöf 0:47:35 4:45
15 69 Bobby Brahm Långhundra IF 0:47:39 4:45
16 485 Lars Wessel 0:47:53 4:47
17 37 Olle Back Skoogens Hjältar 0:48:16 4:49
18 198 Ola Hellström Örebro AIK 0:48:17 4:49
19 380 Mikael Pyyny 0:48:23 4:50
20 246 Erik Karlsson Team Tuuls Tak 0:48:33 4:51
21 211 Joel Ingemyr 0:48:51 4:53
22 464 Andreas Tjärnberg Team Ultimate OCR 0:48:52 4:53
23 437 Axel Strandell Storvreta IK 0:49:31 4:57
24 56 Oskar Birkne Team Nordic Trail 0:50:00 4:59
25 381 Jakob Ragnarsson Trail Runners Borlänge 0:50:27 5:02
26 543 Andreas Björkmar Sävedalens AIK 0:50:33 5:03
27 83 Jesper Carlsson Åtråvärda Årsta Athletix 0:50:38 5:03
28 385 Carl Rang 0:51:02 5:06
29 532 Magnus Biverman 0:51:19 5:07
30 278 Johan Lidmar Snättringe SK 0:51:24 5:08
31 36 Mårten Axelsson Solna 0:51:37 5:09
32 87 David Cenner 0:51:42 5:10
33 405 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 0:51:44 5:10
34 179 Niklas Gunnarsson 0:51:48 5:10
35 166 Tomas Gerdin ETL Data 0:51:51 5:11
36 227 Christian Johansson 0:51:56 5:11
37 329 Gustav Nilsson 0:52:10 5:12
38 285 Johan Lindqvist Uppsala Survival 0:52:17 5:13
39 251 Hakim Kawesi 0:52:26 5:14
40 177 Thomas Groth 0:52:34 5:15
41 163 Sebastian Geijer 0:52:49 5:16
42 208 Karl Håkansson 0:52:52 5:17
43 539 Peter Widenberg 0:52:55 5:17
44 78 Karl Bäckmark 0:52:57 5:17
45 42 Tomas Berg Runacademy IF 0:52:57 5:17
46 300 Rickard Lundin Team Nordic Trail 0:52:57 5:17
47 249 Martin Karlsson Team Tuuls Tak 0:53:01 5:18
48 443 Daniel Swahn Väsby SS Triathlon 0:53:06 5:18
49 218 Mikael Jansson 0:53:09 5:18
50 12 Christer Andemark 0:53:11 5:19
51 70 Kalle Brahm Långhundra IF 0:53:14 5:19
52 276 Simon Lautakoski 0:53:22 5:20
53 197 Mattias Hellgren Sollentuna 0:53:28 5:20
54 118 Göran Elding Team Nordic Tral 0:53:30 5:21
55 63 Ola Björnén Nynäshamn Långdistansklubb 0:53:38 5:21
56 500 Tobias Wilhelmson Sigma IF 0:53:46 5:22
57 519 Carl Åkerlund Bollstanäs 0:53:49 5:22
58 130 Christian Ericsson Outnorth Adventure Team 0:53:53 5:23
59 21 Christian Appelgren Team Tabasco Jägermeister 0:54:03 5:24
60 133 Niklas eriksson 0:54:03 5:24
61 143 Allan Everum Stockholm Multisport 0:54:36 5:27
62 158 Christopher Fransson Helt Säkert AB 0:55:01 5:30
63 481 Niclas Weber Enebybergs IF 0:55:08 5:30
64 333 Jens Nilstam Hummelbävern 0:55:10 5:31
65 549 Tobias Grundell 0:55:13 5:31
66 170 Gunnar Gradmark Swedbank IF 0:55:14 5:31
67 313 Andreas Mauritzson Daun Lynx Multisport Team 0:55:23 5:32
68 146 Stefan Fastesson Team Nordic Trail 0:55:36 5:33
69 173 Fredrik Greberg 0:55:42 5:34
70 82 Thomas Carlberg 0:55:51 5:35
71 193 Björn Hedlén FMIF 0:55:52 5:35
72 372 Torbjörn Pettersson Attunda 0:55:55 5:35
73 332 Mikael Nilsson Team Nordic Trail 0:55:55 5:35
74 187 Kevin Harrison 0:55:57 5:35
75 534 Thomas Nilsson 0:55:58 5:35
76 537 Patrik Brännfors 0:56:06 5:36
77 116 Erik Eksborg 0:56:20 5:38
78 545 Petri Saarenpää Moderna Måleriet AB 0:56:20 5:38
79 547 Sebastian Nyström Moderna Måleriet AB 0:56:23 5:38
80 206 Björn Hovdell Team Nordic Trail 0:56:29 5:38
81 207 Peter Hultman MTB Täby 0:56:34 5:39
82 520 Johan Öberg 0:56:37 5:39
83 352 Joakim Olsson Väsby OK 0:56:48 5:40
84 135 Henrik Eriksson Carnegie IF 0:56:49 5:40
85 99 Oloph Demker 0:56:58 5:41
86 324 Christofer Moricz Åkersberga 0:57:17 5:43
87 176 Niclas Greppi 0:57:17 5:43
88 439 Magnus Strömqvist Attunda OK 0:57:23 5:44
89 550 Mats Bokman Lekhagen 0:57:31 5:45
90 66 Magnus Bolander Snättringe SK 0:57:33 5:45
91 303 Jens Löfgren 0:57:36 5:45
92 548 Lars Lindberg 0:57:52 5:47
93 280 Thomas Lindahl Claremont 0:57:55 5:47
94 123 Michael Emanuelsson RunForrestRun 0:57:57 5:47
95 535 Johan Fahlström 0:57:58 5:47
96 262 Jonas Källberg Borlänge trailrunners 0:58:01 5:48
97 272 Mats Larsson Aktiv Hälsa 0:58:15 5:49
98 32 magnus Aurell stockholms golfklubb 0:58:16 5:49
99 49 Emil Berntling 0:58:18 5:49
100 44 Per Berglund Täby 0:58:28 5:50
101 346 Olof Oddbjörn 0:58:31 5:51
101 424 Joakim Sköldfelt Åsele IK 0:58:31 5:51
103 474 Ulf Wallman BMM 0:58:33 5:51
104 267 Marcus Lannerbro 0:58:34 5:51
105 517 Björn Åhrlin Team Tabasco Jägermeister 0:58:43 5:52
106 544 Daniel Johansson 0:58:46 5:52
107 107 Ludwig Ek 0:58:50 5:52
108 457 Michael Thorpe 0:59:03 5:54
109 472 Johan Valinder Aspnäskyrkan 0:59:17 5:55
110 4 Marcus Adolfsson Team nordic trail 0:59:26 5:56
111 152 Daniel Forsström Köping Kolsva orienteringsklubb 0:59:44 5:58
112 241 Kristoffer Jändel 0:59:45 5:58
113 288 Peter Lindström TSM Running 0:59:49 5:58
114 153 Mikael Forsström Köping Kolsva orienteringsklubb 0:59:51 5:59
115 487 Peter Vesterberg 1:00:01 6:00
116 122 Thomas Elovsson 1:00:04 6:00
117 103 Henrik Edwardsson Ericsson AB(ESIK) 1:00:06 6:00
118 353 David Orheden 1:00:07 6:00
119 501 Markus Wisborg Stockholm City Triathlon 1:00:10 6:01
120 391 Frank Rudolf 1:00:11 6:01
121 190 Reza Hashemi 1:00:30 6:03
122 139 Mats Eriksson Team Nordic Trail 1:00:33 6:03
123 11 Mikael Amlert 1:00:43 6:04
124 340 Jonas Ny Lynx Multisport Team 1:00:50 6:05
125 428 Stefan Stark Lynx Multisport Team 1:00:51 6:05
126 410 Kristoffer Sigurdsson 1:00:59 6:05
127 298 Björn Lundin 1:01:14 6:07
128 202 Fredrik Hoffström Fairtrade Runners 1:01:14 6:07
129 102 Fredrik Edström Kungsängen 1:01:21 6:08
130 337 Fredrik Noreng Stockholm Multisport 1:01:43 6:10
131 387 Mats Ringlund Björklinge SOK 1:01:56 6:11
132 527 Emil Östergren 1:02:09 6:12
133 508 Jonas Zetterberg 1:02:25 6:14
134 538 Mikael Karlsson Väsby SS Triathlon 1:02:29 6:14
135 141 Thomas Eriksson Norwegian 1:02:35 6:15
136 378 Rikard Prüzelius FKI 1:02:42 6:16
137 467 Andreas Tronsén SPIF Triathlon 1:02:51 6:17
138 330 Jonas Nilsson 1:02:51 6:17
139 536 Tobias Atterbrand Väsby OK 1:02:58 6:17
140 61 Martin Björklund hälsoSAM 1:03:03 6:18
141 76 Fredrik Brännström 1:03:04 6:18
142 533 Anders Hedström 1:03:08 6:18
143 255 jens kleist 1:03:10 6:18
144 13 Conny Andersson Järfälla OK 1:03:10 6:18
145 188 Mark Harrison 1:03:22 6:20
146 349 Erik Olebark Ringheim 1:03:29 6:20
147 89 Göran Claesson Hummelbävern 1:03:31 6:21
148 253 Kalle Kivi FMIF 1:03:45 6:22
149 215 Erik Jansson 1:03:46 6:22
150 199 Tobias Hill 1:03:55 6:23
151 167 Alexander Gertz Uppsala 1:04:19 6:25
152 526 Jan Örtenblad 1:04:20 6:25
153 96 Mattias Dartgard 1:04:20 6:25
154 530 Juha Kamppinen 1:04:32 6:27
155 178 Nichlas Grönlund 1:04:45 6:28
156 507 Markus Vänskä 1:04:46 6:28
157 455 Daniel Thomsson Försvarsmakten 1:04:48 6:28
158 415 Conny Sjöberg Sollentuna FK 1:04:48 6:28
159 271 Fredrik Larsson Träna & Skräna 1:04:49 6:28
160 234 Håkan Jonsson Team Nordic Trail 1:05:07 6:30
161 395 Viktor Rutberg Avanza IF 1:05:18 6:31
162 10 Jonas Alvhammar 1:05:22 6:32
163 453 Mårten Thalén Sundbybergs IK 1:05:39 6:33
164 204 Johan Holmberg #teamhursvårtkandetvara 1:05:46 6:34
165 115 Mathias Eklund Atea IFF 1:05:46 6:34
166 126 Alexander Eng 1:05:49 6:34
167 522 Per Öberg Axa 1:06:02 6:36
168 425 Kristoffer Soldal 1:06:02 6:36
169 306 Jakob Lönegren Somna inte Ryno! 1:06:02 6:36
170 498 Peter Wikberg 1:06:13 6:37
171 473 Mattias Wallman Viksjö 1:06:22 6:38
172 59 Hampus Björck 1:06:22 6:38
173 294 Mats Ljungqvist 1:06:24 6:38
174 184 Patrik Hagström Bålsta CK 1:06:26 6:38
175 483 Per Weinberger 1:06:27 6:38
176 430 Lars Stenström Stockholm Multisport 1:06:32 6:39
177 265 Eric Landberg 1:06:32 6:39
178 129 Olof Engström Uqonic 1:06:33 6:39
179 6 Jonas Ahldén 1:06:36 6:39
180 302 fredrik lyreskog stockholm city triathlon 1:06:37 6:39
181 160 Karl Fristedt 1:06:38 6:39
182 95 Mathias Dalevi 1:06:41 6:40
183 210 Sören Ingelgård Team Pannben 1:06:41 6:40
184 270 Fredric Larsson Sollentuna 1:06:44 6:40
185 245 Christoffer Karlsson 1:06:44 6:40
186 194 Karl Hedtjärn 1:06:48 6:40
187 316 Malcolm McNab GLM Running 1:06:49 6:40
188 46 Björn Bergqvist 1:06:51 6:41
189 114 Martin Eklund Enebyberg 1:06:52 6:41
190 248 Magnus Karlsson IFK Kiruna 1:06:52 6:41
191 546 Erik Ekberg 1:06:58 6:41
192 9 Tomas Alström Rosers OCR-Gille 1:07:44 6:46
193 531 Per Altenberg Tureberg 1:08:33 6:51
194 186 Richard Hammarlund 1:08:35 6:51
195 512 Jan Åberg 1:08:36 6:51
196 354 Robin Orheden 1:08:39 6:51
197 243 Christoffer Kangas 1:08:46 6:52
198 505 Marius Vochin 1:08:47 6:52
199 259 Johannes Krabben Team Nordic Trail 1:08:57 6:53
200 124 David Embretsen Somna inte Ryno! 1:08:59 6:53
201 203 Boris Holmberg 1:09:09 6:54
202 418 Johan Sjöquist 1:09:13 6:55
203 148 Anders Florén 1:09:21 6:56
204 493 Per Wettby 1:09:35 6:57
205 8 Björn Alfredsson 1:09:36 6:57
206 24 Dan Arkemo 1:09:51 6:59
207 368 Klas Pettersson 1:10:05 7:00
208 404 Lars Sander Kullö Concept Runners 1:10:30 7:02
209 201 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 1:10:38 7:03
210 431 Filip Stenvall Skogås Hk 1:10:42 7:04
211 232 Fabian Johansson Charles Lynx Multisport Team 1:10:42 7:04
212 263 Johan Kölhi Kullö Concept Runners 1:10:47 7:04
213 506 Pär Woxberg Edsbyns IF Friidrott 1:10:54 7:05
214 486 Fredrik Vest Edsbyns IF Friidrott 1:10:54 7:05
215 321 Fabien Meyer 1:10:57 7:05
216 322 Manuel Meyer 1:10:58 7:05
217 458 Stefan Thorstensson 1:11:16 7:07
218 394 Gustaf Runfeldt 1:11:17 7:07
219 65 Pontus Bohlin Väsby SS Triathlon 1:11:18 7:07
220 523 Christer Öhgren 1:11:18 7:07
221 440 Christian Sundberg Team Nordic Trail 1:11:20 7:07
222 55 Alex Birker 1:11:31 7:09
223 525 Anders Örbom 1:11:33 7:09
224 113 Göran Eklund 1:12:40 7:16
225 452 Davor Tepic 1:13:05 7:18
226 119 Micke Elfvendahl Team Pannben 1:13:07 7:18
227 529 Jan Östlund Friskis & Svettis Järfälla 1:13:08 7:18
228 327 Stefan Narfström 1:13:09 7:18
229 448 Robert Söderlöf 1:13:10 7:18
230 359 Johan Palmér 1:13:13 7:19
231 257 Jan Knipström Järfälla 1:13:14 7:19
232 98 Mauricio de Viciola 1:13:17 7:19
233 128 Anders Englesson 1:13:35 7:21
234 19 Linus Andersson 1:13:46 7:22
235 134 Andreas Eriksson 1:13:48 7:22
236 182 Mikael Hacksell 1:13:49 7:22
237 323 Olof Molander Vegan Runners 1:14:08 7:24
238 132 Niclas Ericsson 1:14:17 7:25
239 261 Mikko Kylmänen 1:14:37 7:27
240 356 Fredrick Oskarsson Årsunda if 1:14:52 7:29
241 363 Fredrick Pedersen Årsunda if 1:15:06 7:30
242 47 Fredrik Bergström 1:15:11 7:31
243 338 Per-Fredrik Norlund Stockholms Amatörförening 1:15:22 7:32
244 239 Glenn Jäderlund 1:16:06 7:36
245 335 Rasmus Nordling TSM Running 1:16:58 7:41
246 513 Patrik Ådemark 1:17:08 7:42
247 365 Mikael Persson 1:19:02 7:54
248 434 Fredrik Stewen 1:19:19 7:55
249 341 Joel Nyberg 1:19:22 7:56
250 29 Andreas Asplund Dirty’s Vänner IF 1:19:27 7:56
251 414 Helena Siren 1:19:45 7:58
252 20 Sebastian Andersson 1:19:47 7:58
253 237 Carl Jover Scania 1:20:08 8:00
254 233 Fredrik Jonasson 1:20:17 8:01
255 223 Martin Javelin YPD 1:20:20 8:01
256 23 Mikael Arghe 1:20:56 8:05
257 35 Cristian Avram 1:21:06 8:06
258 192 Nicklas Hedberg Sumpan 1:21:51 8:11
259 297 Jan Lundblad 1:22:51 8:17
260 41 Robert Bengtsson 1:22:53 8:17
261 58 David Björck Birch Trail runners 1:23:25 8:20
262 331 Mikael Nilsson 1:26:18 8:37
263 342 Jonny Nyberg 1:27:05 8:42
264 151 Leif Forsell Runacademy IF 1:27:06 8:42
265 444 Morten Svanborg Team nordic trail 1:29:56 8:59
266 164 Magnus Gelinder Solna 1:31:05 9:06
267 79 Lars bäckström 1:33:23 9:20
289 Tomas Lindström Ericsson
1 Lars Lindberg Jordgränd Trail Runners
2 Tobias Grundell Jordgränd Trail Runners
25 Joakim Arringer Sigges springklubb
26 Niclas Arringer Sigges Springklubb
27 Henric Arvidsson Team CRS
34 Michele Avesani
67 Jesper Bondesson
71 Gerry Brandelius hälsoSAM
80 lars Bäckström
85 Jason Carter Team GMF
91 Ronny Colner
92 Cristian Contreras Jayway
108 Per Ekelund
127 Erik Engblom Somna Inte Ryno!
137 Mathias Eriksson Team Nordic Trail
140 Pär Eriksson MIT Tough Team
149 David Floria CamCam Träning
175 Rasmus Green Ssideline City Run Club
181 Fredrik Gyllborg Rectum IF
195 Hannes Hegmar
209 Robert Höckerbo
224 Fredrik Jerneke
225 Anders Johansson
231 Urban Johansson Team Nordic Trail
238 Lars Jover Danica Pension
282 Harley Lindbom
284 Thomas Lindell OK Södertörn / Team Nordic Trail
295 Johan Lundberg CCC1000
309 Martin Lönn Länna IF
317 Stefan Melen
318 Håkan Melinder Väsby SS triathlon
320 Örjan Metzke Team Nordic Trail
367 Ulf Petersen Lonesome runners
369 Mattias Pettersson Kristinehamns Ok
374 Ulf Polkander
379 Rikard Prüzelius
382 Fredrik Rahm
383 Johan Rainer
401 Jens Sandberg
408 Kim Seisendahl Astrazeneca
412 Vasily Simutkin
417 mikael sjölin ormsalva
419 Martin Skoog Axa Sportsclub
421 Peter Skoog AxaSportsclub
422 Hans Skutberg Trillevallen sportklubb
438 Patrik Ström
449 Anders Söderman Claremont
462 Robert Tingåker
469 Anders Unosson Ansders Unosson löpsällskap
471 Bo Wahlund Ssidelinecity run club
478 Christer Wassén
482 daniel weilar
497 Joakim Wigren Fartfabriken
502 Stefan Viska Solna
510 Jacob Zocherman
521 Oskar Öberg
528 Claes Österling Forgbert AstraZeneca IF