Resultatet från tävlingen den 20 september 2014. Tävlingsplats var Bögs gård i Sollentuna.

Resultatet i pdf-format

 

Damer 5km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Tid efter
1 201 Stefanie Andersson Hagaby GoIF 00:22:50 00:00:00
2 238 Anna Löthman Hässelby SK 00:24:01 00:01:10
3 239 Tyra Löthman Turebergs FK 00:24:04 00:01:13
4 250 Vronca Redtzer 00:24:21 00:01:30
5 214 Maria Olofsson 00:25:03 00:02:12
6 209 Karin Hagren Tureberg FK 00:25:41 00:02:50
7 203 Katrin Bevemyr 00:26:00 00:03:09
8 242 Carolin Dahlerus 00:27:08 00:04:17
9 245 Sara Georgrsson Silva 00:28:05 00:05:14
10 215 Matilda Olofsson Spring för livet Kungsängen 00:28:49 00:05:58
11 210 Anna Hjortholt 00:28:57 00:06:06
12 246 Helena Iremo 00:28:59 00:06:08
13 204 Madelene Bjernulf 00:29:11 00:06:20
14 202 Camilla Bergström 00:29:19 00:06:28
15 207 Marie Frölander 00:29:42 00:06:51
16 24 Christina Södersten CamCam 00:29:53 00:07:02
17 208 Carola Grabow 00:30:02 00:07:11
18 213 Ann Mikiver 00:30:18 00:07:27
19 206 Eva Forsell VSS Triathlon 00:30:26 00:07:35
20 243 Hanna Bergsvik 00:31:02 00:08:11
21 233 Jenny Ullgren 00:31:05 00:08:14
22 212 Annette Johansson 00:35:30 00:12:39
23 235 Karin Rydstedt 00:35:34 00:12:43
24 216 Charlotte Rydstedt 00:35:50 00:12:59

 

Damer 10km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Tid efter
1 12 Nina Herne OK Ravinen 00:55:25 00:00:00
2 1 Jenny Andersson 00:57:59 00:02:33
3 8 Emilia Eriksson Brusemark 00:58:10 00:02:44
4 25 Matilda Thyresson 00:59:40 00:04:14
5 16 Hanna Jonsson Spårvägens FK 00:59:41 00:04:16
6 70 Jenny Willén 01:00:44 00:05:18
7 7 Madeleine Edberg 01:00:59 00:05:33
8 20 Camilla Ringström CamCam Träning AB 01:01:09 00:05:43
9 3 Lisa Berlin 01:01:45 00:06:19
10 26 Sara Wedren SK Fågelvägen 01:01:58 00:06:33
11 9 Karin Fries 01:02:44 00:07:18
12 17 Camilla Nordin 01:03:12 00:07:46
13 21 Åsa Sedholm 01:03:47 00:08:21
14 18 Åsa Norlander Uppsala 01:10:30 00:15:04
15 19 Louise Rimmö 01:16:01 00:20:35
16 23 Sandra Söderberg 01:17:34 00:22:08
17 11 Susann Hedlund 01:19:53 00:24:27
18 2 Sofia Bergvind 01:20:00 00:24:34
19 15 Emilie Holmqvist 01:20:01 00:24:35
20 82 Elin Jeafer 01:20:32 00:25:07
21 6 Chaly Danckwardt 01:21:00 00:25:34
22 75 Siiri Latvala 01:21:07 00:25:41
23 4 Olivia Carstocea 01:35:30 00:40:04
24 5 Anca Cernea 01:35:48 00:40:22

 

Herrar 5km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Tid efter
1 226 Johan Langerak Järfälla OK 00:20:22 00:00:00
2 217 Albin Carlsson Hultsfreds lk 00:20:51 00:00:29
3 228 Thomas Lindell OK Södertörn / Team Nordic Trail 00:22:23 00:02:01
4 211 Nicklas Olsson 00:22:29 00:02:07
5 47 Mattias Jacobsson Silva 00:23:02 00:02:40
6 221 Ernst Grabow 00:24:44 00:04:21
7 249 Hampus Brunander 00:24:46 00:04:23
8 231 Jesper Norrby JN FRISKVÅRD 00:24:59 00:04:36
9 223 Peter Hummerhielm Silva 00:25:17 00:04:54
10 248 Hans Nygren 00:25:25 00:05:02
11 225 Rafael Krawiec Team Nordic Trail 00:25:42 00:05:19
12 222 Daniel Gustafsson 00:25:44 00:05:21
13 236 Rikard Olsson 00:25:45 00:05:22
14 224 Krister Isacsson 00:25:45 00:05:22
15 220 Leif Forsell Göta MS 00:26:04 00:05:41
16 227 Martin Lindberg 00:26:40 00:06:17
17 241 Håkan Nilsson 00:27:28 00:07:05
18 237 Fredrik Södersten 00:27:52 00:07:29
19 234 Johan Selin 00:28:50 00:08:27
20 219 Claes Elvhammar OK Enen 00:30:57 00:10:34
21 244 Thomas Ericsson 00:32:53 00:12:30
22 247 Sven-Åke Billstam 00:36:28 00:16:05
23 240 Michael Eriksson 01:38:40 01:18:17

 

Herrar 10km

Plats Startnr Namn Klubb Tid Tid efter
1 68 Robin Svedberg IKJ Haninge 00:43:36 00:00:00
2 63 Oscar Stenqvist 00:47:02 00:03:26
3 39 Samuel Frengell www.iorganize.se 00:47:43 00:04:07
4 84 Mikael Videfors Fredrikshof IF 00:48:34 00:04:57
5 40 Matteo Giusti 00:49:27 00:05:51
6 38 Emil Erkki 00:49:32 00:05:56
7 85 Tobbe Billstam 00:49:51 00:06:14
8 52 Kristian Kinde 00:51:11 00:07:34
9 65 Timmy Stålnacke Fulltvrid racing 00:52:33 00:08:56
10 54 Robert Norman Lonesome Runners 00:53:11 00:09:35
11 42 Mikael Hedberg 00:53:49 00:10:13
12 59 Fredrik Persson 00:54:02 00:10:25
13 36 Henrik Eriksson Carnegie IF 00:54:21 00:10:44
14 66 Henrik Österblom 00:54:26 00:10:49
15 53 Ton Langerak Järfälla OK 00:54:33 00:10:56
16 74 Tobias Hill 00:54:55 00:11:19
17 37 Mathias Eriksson Team Nordic Trail 00:54:59 00:11:22
18 77 Lars Lundkvist 00:55:22 00:11:45
19 27 Gustaf Andersson 00:55:28 00:11:51
20 72 Anders Åberg Ka3 IF 00:56:13 00:12:37
21 81 Jonas Jämsvi 00:56:19 00:12:43
22 34 Mathias Eklund 00:57:14 00:13:38
23 62 Dimitris Stefanis 00:57:18 00:13:42
24 49 Håkan Jonsson Team Nordic Trail 00:57:46 00:14:10
25 30 Gunnar Björkman 00:58:48 00:15:11
26 46 Mårten Huzell 00:59:50 00:16:13
27 41 Rickard Hagström 01:00:23 00:16:47
28 48 Erik Jansson Gamla gubbars if 01:01:01 00:17:25
29 60 Gustav Risting 01:01:13 00:17:36
30 64 Magnus Strömqvist Attunda 01:01:48 00:18:11
31 83 Mats Lindberg 01:02:48 00:19:12
32 80 Per Linhein 01:02:49 00:19:13
33 44 Rikard Hjalmarsson 01:03:13 00:19:36
34 58 David Orheden 01:03:28 00:19:52
35 29 Jesper Björkén Addtech Runners 01:03:36 00:19:59
36 33 Matthias Edgren 01:03:54 00:20:18
37 35 Björn Ericsson Almega 01:04:18 00:20:41
38 71 Andreas Örnerstig SCT 01:05:02 00:21:26
39 45 Philip Hurst 01:05:34 00:21:58
40 79 Henrik Rydstedt 01:08:45 00:25:08
41 22 Axel Skärvall 01:11:56 00:28:20
42 28 Cristian Avram 01:15:20 00:31:44
43 73 Dean Thom 01:15:20 00:31:44
44 43 Johan Hedlund 01:18:37 00:35:00
45 218 Patrick Danckwardt 01:18:38 00:35:02
46 78 Torben Anderson 01:20:12 00:36:35
47 76 Sebastian Arnoldt 01:21:08 00:37:32
48 61 Mathias Samuelsson 01:21:22 00:37:45
49 50 Juha Kamppinen Häggvik runners 01:38:39 00:55:02